Emre Çakmakoğlu’ndan Alternatif Kulvarda Rock Esintili Yeni Şarkı: “Yüzleş”

Emre Çakmakoğlu aktif müzik kariyerinin altıncı single çalışması “Yüzleş”i OnAir Sahne etiketi ile yayımladı.


Yayınladığı şarkılardaki duygusallığın etkisine bu şarkıda da devam eden müzisyen, “Yüzleş” hakkında şu bilgileri veriyor:

 “Akustik gitar arpeji eşliğindeki E-Bow’un tematik melodisiyle başlayan şarkı, değişken yapısıyla sert vurgulara da sahip oluyor.”

Yüzleş’in sözleri, çekilen acının geride bırakılması adına yüzleşmeye davet ederken, umudu elden bırakmayan bir hüznü de barındırıyor. Şarkının kayıt, E-Bow ve elektro gitarında Cüneyt Aykuteli, akustik gitarda Emre Çakmakoğlu ve bas gitarda da  Şahin Aykulteli yer alıyor. Sözü ve bestesi Emre Çakmakoğlu’na ait “Yüzleş”in kapak tasarımında ise Buket Görses’in imzası var.

Şarkıyı dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz.

EMRE ÇAKMAKOĞLU KİMDİR?Müziğe aktif anlamda ilk gençlik yıllarında yer aldığı cafe/bar programları ile başladı.

Çocuk tiyatrolarına oyun müzikleri hazırladı.

2007’de aldığı teklif ile İzmirli alternatif rock grubu Rast’a katıldı ve kendi şarkılarını ilk kez kaydetme imkanı buldu. Rast’ın dağılmasının ardından müziğe ara verse de, üretmeyi; şarkı yazarlığını sürdürdü.

SözMüzikÜtopya adlı bir blog hazırlayarak müzik etkileşimli yazılar yazdı.

İzmir Alsancak’ta açmış olduğu barın işletmeciliğini kısa bir süre önce devreden Emre Çakmakoğlu, 2019’un sonlarında şarkılarını yayımlamaya karar verdi.

2020’nin ilk günlerinde ‘Yarım Hikaye’yi bağımsız olarak yayımlayıp müzik dinleyicisinin beğenisine sundu. Ardından yine aynı yıl içerisinde ‘Durmuyor Zaman‘, ‘Yan’, ‘Düş’ ve 2021’de ise ‘Sızı’ adlı şarkısını single olarak yayımladı.