Peyk ve İsimsiz Orkestra Cem Karaca Sahnesindeydi

Bağımsız müziğin en köklü ve başarılı gruplarından Peyk sevilen şarkılarını İsimsiz Orkestra ile birlikte bu kez Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezinde seslendirdi.

Geçtiğimiz aylarda “25. Yıl Özel Seçki” plağını yayınlayan grup özel konserler ve etkinlikler ile dinleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Tamamı sadece müzik yapmak isteyen genç ve yetenekli çalıcılardan oluşan, şef Yeşim Madanoğlu yönetimdeki İsimsiz Orkestra çok sesliliğin ahengiyle Peyk şarkılarını güzelleştiriyor. Daha önce çeşitli konserlerde bir araya gelen ekip 24 Aralık tarihli Bakırköy konserinde toplam 15 şarkılık repertuar ile dinleyicilerinin karşısına çıktı. “Derdini Bul”, “Denizdeyim”, “Gidin” gibi çok dinlenen şarkıların yanı sıra İrfan Alış’ın tabiriyle biraz öksüz kalmış “Kahır”, “Acının Şarkısı”, “Ölümsüzler” gibi eserlerin de arasında bulunduğu konser seyirciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Peyk “25. Yıl Özel Seçki” Plağın lansman konserini 21 Ekim’de Ataşehir DasDas’ta gerçekleştirmişti. Sanatın türlü dallarının bir araya geldiği, çok özel sahne gösterilerinin de yer aldığı konserin kayıtları da grup tarafından yayınlanıyor. Bu çok özel konserin yayınlanan ilk şarkısı “Derdini Bul” olmuştu.