Rock Tribe’den Spiritual Treason (Judicator) Projesi

Judicator diye bir grubu ilk kez dinliyordum. Power Metal yapıyorlar çok gazlı ve tozlu harika şarkıları var. “Spiritual Treason” diye bir şarkısının giriş melodilerine de denk gelince tamam artık dedim, ben bunu keserim.

Tabii bu döngüye alma meselesi üzerine bir şeyler eklemek için de kullanılabiliyor. Normal şartlarda tek bir melodi devamlı çaldığı zaman bir yerden sonra başka sesler duymaya başlıyorum.

Belki bunu sadece ben yapmıyorumdur (ya da yapmamalıyım) diyerek ortak bir çalışma için başka bir projeye çevirdim.

Daha önce bahsettiğim soundtrap.com sitesinin en alttaki linkine tıklayınca (tabii kayıt olmanızı isteyecek) bu çalışmanın web arayüzlü şekilde içeriğine ulaşabileceksiniz. Giriş melodileri bahsettiğim şarkıdan, üzerine minik bir rock organ ve bas melodisi ekleyip biraz sallama şekilde gitar solosu (solo gitar sesi midisi diyelim) ekledim.

Bilgisayar klavyesi ile midi notaları ölçülere oturtulmuş şekilde yapıldı. Yani doğal bir duyum tam olarak olmuyor ama gitar ya da midi klavye bağlayıp daha iyi bir şey yapmak yerine herkesin elinin altındaki bilgisayar klavyesi isterse katkı yapabileceği şekilde bir şey olsun istedim. Dolayısıyla eğer katılırsanız projeyi istediğini şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu yazı https://rock.tribe.so/ sitesinden alınmıştır. Rock Tribe sitesini ziyaret ederek çalışmalarını görebilir ve siz de o çalışmalara katılabilirsiniz. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarından Rock Tribe’i takip edebilirsiniz.