Yeni Başlayanlar İçin Düşük Bütçeli Klasik Gitar Önerileri

Bu bölümde yeni başlayanlar için düşük bütçeli klasik gitarlara yer vereceğiz. Bu gitarların düşük bütçeli olması demek bu gitarları 1-2 yıl kullanırsınız sonra değiştirmelisiniz demek değildir. Gitara ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun süre o gitarı kullanabilirsiniz ki gitarlar yıllandıkça lezzeti artan enstrümanlardır.
Gitarları fiyat seviyelerine göre dizdim. İlk gitar en ucuz, son gitar en pahalı gitar olacak. Bu gitarları bulabileceğiniz güvenilir mağazaların linklerini de ekledim. Oralardan bu gitarları alabilirsiniz. Ayrıca seslerini duymanız açısından videolar da var. Gitarların ağaç bilgilerine girmeyi düşünmedim. Çünkü bu seviyedeki gitarların zaten ağaç işçilik işlemleri birbirine benzer oluyor. Şimdi ilk gitarımızla başlayalım…

1. Valencia CG160


Valencia markalı gitarlar klasik gitara başlamak için uygun fiyatlı çok güzel gitarlardır. Bu Valencia markasının önerdiğimiz ilk gitarı yani en ucuz modeli olan CG160. Bu fiyat aralığında kesinlikle seçilmeye değer bir gitar.

Bu gitara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
https://www.muzikekipman.com/gitar-bas-gitar/valencia-cg160-4-4-klasik-gitar-naturel.html


2. Barcelona LC3900 ve Barcelona LC3900C Cutaway

Barcelona LC3900-LC3900C modelleri de düşük bütçeli güzel sese sahip yeni başlayanlar için ideal gitarlardır.Barcelona markalı bu iki ürün arasındaki tek fark birinin cutaway olmasıdır. Cutaway kesik kasa manasına gelmektedir. Aşağıdaki resimde farkı görebilirsiniz. Cutaway kasaların amacı gitarın 12. perdesinden sonraki perdelere de ulaşmayı kolaylaştırmaktır. Solo çalmak isteyen gitarist adayları bu yönüyle bu kasa gitarları tercih edebilir. Genellikle ritm çalacaklar için pek önemli bir özellik değildir. 

Bu gitarı aşağıdaki linklerden satın alabilirsiniz
https://shop.zuhalmuzik.com/Barcelona-LC-3900-BK-Siyah-Klasik-Gitar_1243.html
https://www.yonkamuzikmarket.com/barcelona-lc-3900-cbk-cutaway-siyah-klasik-gitar


3. Valencia CG170


Valencia CG160’ın bir üst modelidir. CG160 için söylediklerimiz aslında bunun içinde geçerlidir. Ve kalite olarakta bir üst sınıf diyebiliriz.

Bu gitarı aşağıdaki linklerden satın alabilirsiniz
https://www.mydukkan.com/valencia-cg170-44-yetiskinler-icin-klasik-gitar-u-184

4. Cort AC-10


Cort AC-10, cort firmasının düşük bütçeli modelidir. Cort firması genellikle fiyat olarak uygun ve performans olarak oldukça iyi gitarlar üretirler. Bu gitar da bu tanıma oldukça uyan bir model.
Bu gitarı aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=14123&gid=173


5. Fender Esc105 Educational Series

Fender markasını duymayan yoktur sanırım. Dünyanın en iyi gitar üreticisi firmalarından biridir. Özellikle elektro gitarlarıyla tanınır. Akustik gitarları da müzisyenlerin tercihleri olmaktadır. Görünen o ki fender klasik gitarda da iyi işler çıkarmış. Fender markanın da verdiği ağırlıkla fiyatı diğer ürünlerden pahalı. Diğer ürünlerden bir diğer farkı da klavyesi. Normal bir klasik gitar klavyesine göre daha ince yapıya sahip. Özellikle elektro gitar çalıp yanında bir de klasik gitar alayım diyenler için çok iyi bir seçim olabilir.

Bu gitarı aşağıdaki linklerden satın alabilirsiniz
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=12236&gid=947


6. Yamaha C-40

Yamaha’nın düşük bütçeli gitarı olan C-40 modeli oldukça kaliteli malzemeden yapılmış ve çalması çok rahat bir gitardır. Yahama’nın en çok tercih edilen modeli C-40’tır. Bu da bu gitarın aslında ne kadar iyi bir gitar olduğunun göstergesidir. 

Bu gitarı aşağıdaki linklerden satın alabilirsiniz
http://www.do-re.com.tr/U13624,545,yamaha-c40-klasik-gitar-klasik-gitarlar-yamaha.htm
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=363&gid=178


Bu gitarlar dışında da araştırırsanız birçok iyi gitar bulabilirsiniz. Gitarı deneyip alma imkanınız varsa hele bir de yanınızda anlayan biriyle bunu yapabilirseniz çok iyi olur. Onun dışında burada biz gitarları fiyat seviyesine göre sıraladık. Bu gitarların hiçbirini aldığınıza pişman olmazsınız.

Bize sormak istedikleriniz için gitarvizyon@gmail.com’a e-posta atabilir ve aşağıdaki sosyal medya hesaplarından bize ulaşabilirsiniz.